Czy LiveGood to piramida finansowa?
Czy firma LiveGood to piramida finansowa? Co to jest i jak działa piramida finansowa?
W dzisiejszych czasach wiele osób szuka sposobu na szybkie zdobycie dużych pieniędzy. W związku z tym pojawia się wiele różnych ofert i propozycji biznesowych, w tym również te, które wydają się być zbyt piękne, aby były prawdziwe. Jednym z takich przypadków może być firma LiveGood, która jest często oskarżana o działanie w formie piramidy finansowej. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest piramida finansowa, jak działa i czy firma LiveGood faktycznie do tego modelu się zalicza.
Co to jest piramida finansowa?
Piramida finansowa to rodzaj schematu inwestycyjnego, który wykorzystuje nowo pozyskane środki finansowe od uczestników, aby wypłacić zyski wcześniej zarejestrowanym członkom. Podstawową ideą piramidy finansowej jest zdobycie jak największej ilości nowych inwestorów, którzy wpłacają środki finansowe na poczet obiecanych zysków. Tymczasem pieniądze od nowych uczestników są przekazywane starszym uczestnikom w formie prowizji i bonusów. Jest to proces, który wydaje się bardzo atrakcyjny, ponieważ obiecuje duże zyski w krótkim czasie.
Jednak piramidy finansowe są nielegalne w większości krajów, ponieważ opierają się na niezrównoważonym modelu, w którym opłaty członkowskie są głównym źródłem przychodów, a nie rzeczywista działalność gospodarcza. Prowadzenie takiego schematu jest nieetyczne i może prowadzić do ogromnych strat finansowych dla uczestników, którzy dołączają do piramidy w późniejszym okresie.
Czy LiveGood to piramida finansowa?
W przypadku firmy LiveGood, wiele osób twierdzi, że spełnia ona cechy typowe dla piramidy finansowej. Firma ta oferuje swoim członkom możliwość zarabiania poprzez polecanie nowych członków i budowanie struktury. Rejestracja w LiveGood jest bezpłatna, ale aby osiągnąć zarobki, trzeba kupić licencję afiliacyjną. Jednak należy pamiętać, że to zupełnie nowy model marketingu sieciowego. Firma posiada doskonałej jakości produkty w rewelacyjnych cenach. Model ten jest stosowany już od dawna między innymi przez takie firmy jak Costco, czy Amazon.
Leha ho le joalo, ke habohlokoa ho hopola, że ocena, czy dana firma jest piramidą finansową, może być trudna i czasami niejednoznaczna. Istnieją pewne czynniki, które mogą sugerować obecność piramidy finansowej, takie jak brak rzeczywistej działalności gospodarczej, brak produktów lub usług oferowanych poza strukturą poleceń oraz skupienie się głównie na werbowaniu nowych członków zamiast na sprzedaży produktów.
W przypadku firmy LiveGood, choć istnieją pewne podobieństwa do typowych schematów piramid finansowych, jest to legalnie działająca firma marketingu sieciowego zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych.
Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do firmy LiveGood lub jakiejkolwiek innej propozycji biznesowej, zawsze zaleca się przeprowadzenie dokładnego badania i sprawdzenie wiarygodności firmy. Skonsultuj się z ekspertem finansowym lub prawnym, aby uzyskać fachową opinię. Przeczytaj opinie innych ludzi, którzy mieli do czynienia z firmą, i zastanów się, czy oferta wydaje się realistyczna i zgodna z prawem.
Zarejestruj się w LiveGood bezpłatnie i przekonaj się czy warto!
Należy również pamiętać, że firmy marketingu wielopoziomowego (MLM), działają w oparciu o sprzedaż produktów lub usług i nie polegają wyłącznie na rekrutacji nowych członków. W takich firmach, zarobki zależą od własnej aktywności sprzedażowej oraz od efektywności budowania sieci dystrybutorów.
Podsumowując, piramida finansowa to nielegalny schemat inwestycyjny, który polega na przekazywaniu środków finansowych od nowych uczestników do starszych członków. Firma LiveGood, choć może posiadać niektóre cechy charakterystyczne dla piramidy finansowej, tak jak zresztą większość firm marketingu sieciowego jest legalną firmą oferującą świetne produkty i wyjątkową możliwość zbudowania własnego biznesu online.
Czy LiveGood to piramida finansowa?
Czy wiesz że piramidy finansowe są nielegalne na całym Świecie? Dlaczego rzucasz niesprawdzone oszczerstwa? Wielu leaderów firm konkurencyjnych rzuca takie kłamliwe oskarżenia, ponieważ firma poprzez swój rewolucyjny system marketingu członkowskiego pozyskała w 10 miesięcy ponad 800.000 czynnych klubowiczów!
To stanowi duże zagrożenie dla firm reprezentujących stare systemy MLM, ponieważ przechodzą do nas na leaderzy z różnych MLM-ów z całymi zespołami! Poza tym:
Firma zajęła drugie miejsce jako najbardziej zaufana firma Network Marketing https://www.businessforhome.org/2023/05/the-most-trusted-direct-sales-company-poll-2023/?fbclid=IwAR0tF-gJmA3FRgz5x2ZgBrvOrjFui4JQaAxG4HTIj7C_WKpUJk7eppREXLY
A 1 miejsce na świecie https://www.leanstartuplife.com/2020/12/top-mlm-companies-best-network-marketing-business.html
Właściciel firmy Ben Glinsky publicznie pokazuje swoją twarz w Internecie.
Produkty mają rządowe certyfikaty USDA z USA. Tutaj Certyfikaty badań analiz produktów LiveGood: https://shoplivegood.com/certificatesOfAnalysis
Na kanale https://youtube.com/@livegoodpolska jest dużo informacji o firmie, planie marketingowym i produktach.
Sprawdzić też możesz na stronie UOKiK, czy KNF tam ostrzegają przed piramidami finansowymi- poszukaj firmy LiveGood dla pewności